Od Fans

Od Fans

Očima Fanynky Aninky: Vánočňák KEKSU

Tak to vám byl nářez, jak se zpívá v jedný  keksácký písničce. Já jsem totiž byla na vánočňáku mojí oblíbený kapely KEKS. Tedy, už jsem je dlouho neviděla tak rozparáděný jako byli tady. No, pravda je, že všechny jejich koncerty nestíhám, protože mně někdy ujedou až moc daleko, ale posoudit to dokážu, to zas jo.

Vlastně, ani hosti nebyli zase až tak špatný. Myslím, že letos byli lepší, než  v loni. Dokonce bych jim věřila, že jsou dohromady kamarádi a že to není tak, jak to většinou bývá, tedy že je to hlavně komerční záležitost.

Koncert začínal trochu po osmý, tedy malinko se skluzem a já jsem se už nemohla dočkat a myslím, že jsem nebyla sama. Lidi byli  tou dobu všude, nejen v sále a tak když začala jako první zpívat Blanka Šrůmová, neměla to s námi vůbec jednoduchý. Ale docela nás probudila a dostala velkou část lidí z ochozů, jak si to přáli Petr Brožík a Gábina Goldová, co ten koncert uváděli. No, to byla zase změna oproti loňsku, to se mně líbilo. Protože dvojice, chlap a ženská, to vypadá vždycky dobře.

No, tedy ještě k Blance. Dost dobrý.

Potom bylo vánoční překvapení.  Jednu písničku ve své režii, tak jako to bylo v tom filmu Sestra v akci, nám předvedly Jeptišky. Bylo to zvláštní, ale líbilo se nám to.

A potom už  přišel na řadu KEKS. Začali tedy dost neobvykle – první písničku dal Štěpán a Gábina – byla vánoční.  Na chvíli jsme se jakoby zastavili a možná i rozněžnili. Ale ne na moc dlouho, protože pak už přišel ten pravý KEKS, KEKS a zase KEKS a jejich písničky, které nás, fanynky a fanoušky zvedly ze židlí. Stála jsem přímo v kotli.Všichni jsme zpívali, někdo mně stoupnul na nohu a dloubnul do žeber, ale mně to nevadilo, protože KEKS, to je úžasná kapela  a moje životní láska.  Kluci hráli téměř 3 hodiny starý písničky, nový písničky a dali i vánoční. To bylo super, přece jsme slavili vánoce! No, a tak se asi potřebovali  místy nadechnout. Gábina Goldová se postarala o vložku a měla to s náma sakra složitý.

Zpívala 2 písničky. Nějak jsme ji nedokázali hned přijmout a reagovat na ní, ale při druhý písničce už to bylo lepší.

Skončili KEKS a dostali ještě jako každoročně dárky od svýho Fanklubu.. Letos to byli sobi a vánoční  čepice. No, hezkej dárek a taky dost správně ulítlej.

Po KEKS přišla ještě taková partička s názvem Cosmonautix. No, i ty se mně zdáli zajímavý.

Oni byli totiž z Berlína a zpívali rusky. To je kombinace, co? Jo a taky byli oblečeni jako kosmonauti, v červených kombinézách. A hráli typicky ruský písničky a byla v nich výrazně slyšet balalajka. Já jsem tedy moc těm písničkám nerozuměla, ale vedle mě stáli takový ty starší lidi, partička, bylo jich asi šest, a ty i zpívali. Mně se to docela líbilo, znělo to hezky a rytmicky. No, a ty hráli a hráli. A možná tam hrajou do dnes, protože to byla úplně poslední kapela… Ale asi né, protože dnes, co si to zapisuju je už neděle odpoledne.

Mně se tam tedy dost  líbilo. A tak se těším už na čtrnáctej  duben na Lucernu. To  bude zase nářez!