Co Vás zajímá o Generaci (jako předkapele KEKSáků) a nebáli jste se zeptat.

Je 24. prosince 2003, 2:30 v noci a vlastně už před dvěmi a půl hodinami začal Štědrý den. Ideální příležitost jak uspokojit zvědavost mnoha návštěvníků stránek http://sweb.cz/keks.rock a dát jim dárek formou několika odpovědí. Z četných dotazů jsem některé vybral a zeptal se kapely Generace. Odpověděl mi basák Generace Karel Fořt :

Jak došlo k tomu, že jste začali hrát s KEKSem ?

Myslím že začít hrát s Keksem se nám povedlo díky Vaškovi Šobíškovi. Toho jsme znali se Zázvorem (pozn. Zázvor = Příroda:-)) a tykali si s ním. Vymysleli jsme to nejspíš u Štěpána, když jsem natáčeli první CD. Šobíšek je takový náš duchovní patron a hodně nám pomáhá. Je autorem nebo spoluautorem i několika písniček.

Vidíš, Vašek se mi nepochlubil a ani své kamarádce Andělce do jejího rozhovoru. Hmm, je to skromný štír. Ale zpět k otázkám. Kdy a kde jste měli společné první vystoupení ?

Poprvé jsme s Keksem vystoupili U Apače, U Rudolfa či jak se to tam teď jmenuje. Zkrátka v Benešově v motorbaru. Bylo to venku a zvučil V. Děd. Dopadlo to jak to jen dopadnout mohlo. Měli jsme trému a když jsem viděl že nás poslouchá Petr Čejka, od kterého hrajeme mimochodem jednu písničku, tak jsem právě tu písničku začal zpívat v jiné tónině protože tam nebyl ani jeden odposlech. Zázvor vynechal sloku v jedný písničce, v jiný zapomněl text, Honzovi se pletli písničky, prostě první hraní jak má být:-).

Jak vnímáte své posluchače ? Dokážeš popsat rozdíl mezi lidmi, kteří chodí na vaše společné koncerty s KEKSem a lidmi, kteří chodí na vaše sólovky.

Rozdíl mezi našimi posluchači a posluchači Keksu určitě je. Když hrajeme sami tak se lidé víc baví (při našem hraní), jdou si zkrátka zatancovat a vědí "co je čeká". Když hrajeme s Keksem tak vidím na lidech jak si říkají: "Prima ale my jsme nepřišli na předkapelu ale na Keks tak co tam tak dlouho děláte!" Nejsme psaný ani na plakátech takže na nás koukaj jako když nás chtějí ukamenovat:-). To zase ne ale netancují a čekají na Keks.

Od kdy s vámi hraje Andrea Dudíková ? Jaké to je mít v kapele Petrovu dceru ?

Andrea s námi hraje asi dva měsíce. Repertoár se učí jak může, je nadaná po tátovi a i on jí s tím hodně pomáhá. Umí hrát klasiku, na tom vyrůstala takže je pro ní změna najednou takováhle muzika ale učí se hodně rychle a hodně toho umí. Že je to Petrova dcera pro nás není ani tak znát ale Petr i Štěpán se teď o nás víc zajímají a když potřebujeme tak nám pomůžou a to je určitě výhoda a my jim za to jsme vděční.

Máte nějaké demoCD a nebo připravujete ofi album ?

Máme dvě CD. To druhé je ještě polotovar u Štěpána, chybí dotočit dvě písničky a domasterovat zbytek. To první "Beztahovský blues" je v zásadě demo. Nejsou tam ani vlastní věci (jen dvě). Na tom druhém(Už jsem z toho blbej) je všechno vlastní - deset věcí.

Díky za odpovědi.

Nevybral jsem zrovna váš dotaz ? Snad příště a nebo se odpověď na svou zvědavou otázku dozvíte přímo na stránkách kapely Generace : oficiální stránky