Z Kutnohorského deníku

 

Bigbeatová kapela Keks zaplnila kulturní dům v Tupadlech

Kutnohorský deník - 21.1.2002

TUPADLY - Plný taneční parket místního kulturního domu čekal na sobotní vystoupení rockové formace Keks. Koncert se konal při příležitosti dvaceti let existence hudební skupiny a vydání nové desky s názvem Best of Keks 1981 - 2001.
 
To, že kapela patří k trvalkám středočeského regionu dokazoval velký zájem fanoušků. "Skupina vznikla počátkem osmdesátých let a je nutno říct, že kapela od začátku produkuje vlastní tvorbu, která má svou úroveň. Cennou devizou jsou zvlášť vydařené pomalé skladby. Například píseň s názvem "Víš" doslova obletěla celou republiku," přiblížil vznik a tvorbu kapely člen jejího managementu Petr Klér.


I publikum kapely je pestré stejně, jako její produkce. Často se stává, že na koncert přijde maminka se svou dcerou, což dokazuje, že kapela oslovuje účastníky více generací. V Tupadlech se tančilo, zpívalo a poslouchalo, a to i na nové písně z právě připravované desky.
(kk)

 

Kapele Keks patřilo

Kutnohorský deník - 9.4.2001
 
Kapele Keks patřilo v pátek večer pódium v kutnohorském Music clubu Viadukt. Zatímco většina návštěvníků poslouchala vsedě, někteří se odvážili při pomalých písních na taneční parket.

 

 Jubilující parta Keks se vrací za věrnými
Kutnohorský deník - 15.3.2001
 
Křesetice - Letos jubilující rocková formace z Benešovska, skupina Keks, zavítá opět za svými fanoušky na Kutnohorsko. Tam si ji oblíbila generace lidí, která má již nyní potomky ve věku, kdy oni sami vyráželi na první zábavy. Především na vesnické tancovačky na parkety pod širým nebem. Tentokrát Keks s dominantním hudebníkem, kytaristou a zpěvákem Štěpánem Kojanem, zamíří do křesetické sokolovny, aby svými původními hity i novinkovými skladbami potěšila své věrné posluchače. Hudební produkce začne zítra ve dvacet hodin.
(vv)

 


Kapela Keks v Mrákově

Domažlický deník - 19.12.2001

Mrákov - V kulturním domě se 22.12. představí kapela Keks. Ač na našem okrese není příliš známá, má za sebou již dvacetiletou působnost a fanoušky hlavně ve středních Čechách. V Mrákově od 20 hodin vystoupí ve složení Štěpán Kojan, Petr Dudík (zakládající členové), Václav Šobíšek a Pavel Korec. "Chtěl jsem se vždycky živit muzikou. Absolvoval jsem konzervatoř, obor trubka. Chytla mě muzika, která byla v dřívější době braná jako zakázaná," prozradil Štěpán Kojan. Jak dodává, kapela se těší přízni fanoušků čtyřicátníků, ale i jejich dětí. "Publikum je pořád stejné jako v 80. letech - lidi se pořád chtějí bavit," míní Š. Kojan.

 


Večerník Praha - 23. 8. 2002 :

Clanek.gif (24042 bytes)