Výroční koncert - Lucerna - 14. 4. 2011

Stará dáma zažila třesk!

Lucerna se otřásala v základech, což nikdo neočekával!

Nikdo neočekával, že kapela KEKS zaplní Lucernu po strop!

A stalo se! 14. dubna roku 2011 zaplnili celou meku muzikantů Lucernu fanoušci kapely KEKS. A že to byl nářez: od 19.00 do 24.00 hodin zažili návštěvníci koncertu ve „Staré dámě“ doslova hudební maratón.

KEKS odehráli 3,5 hodiny a 45 písniček. Svému publiku představili novou dramaturgii – písničkové směsi v různých stylech ploužáků, rock‘n‘rollů atd., které byly prokládány notoricky známými skladbami jako jsou Zlomenej prst, To se mi líbí, Pošťák a dalšími, proměnily publikum v jeden jásající a zpívající dav.

Mezi hudebními bloky přišel čas i na přání: první zaznělo už z kraje večera a vyslovil jej první hudební host Blanka Šrůmová, která narozeninovou párty otevřela. 

Zajímavým a vítaným hostem byl Petr Kolář, popřát a zahrát přišli i bývalí členové kapely.

Mezi gratulanty byl i zástupce rádia Blaník Vláďa Slezák.

Při všem co se kolem kapely děje, se vždy neochvějně účastní věrný keksácký Fanclub, který ani tentokrát nezklamal a všem členům k narozeninám věnoval  květiny i dárky. 

Jako poděkování od publika za krásný koncert, kromě dlouhých ovací, dostala kapela květinu s autogramy návštěvníků.

Narozeniny znamenají i pro muzikanty přijímání gratulací a dárků. Kapela se rozhodla tento obyčej malinko narušit, a proto věnovala šek v hodnotě 50 000 Kč nadaci Kapky naděje, jejíž ředitelka Vendula Auš Svobodová si šek v Lucerně osobně převzala.

Když se potom se všemi ve 23.40 loučili moderátoři večera Gábina Goldová a Petr Brožík a majitel Balbínky Jirka "Balbín" Hrdina popřál všem dobrou noc, nikomu se domů nechtělo, ale muselo…

IB

 

Fotky od Štěpána z nedělní zkoušky s některými hosty z řad bývalých basáků a bubeníků kapely.


 

Tisková zpráva:

Praha, 4. 4. 2011

…a pomalu se blížíme do finále! Kapela KEKS zve 14. 4. 2011 všechny své příznivce na svoji oslavu k 30tým narozeninám do Lucerny!

Poslední vstupenky jsou ještě k dostání v síti Ticketpro . „Charita pro mě není jenom slovo“ říká Štěpán Kojan a proto část výtěžku z koncertu převezme formou šeku přímo na koncertu ředitelka Kapky naděje Vendula Auš Svobodová.

Na viděnou se všemi svými příznivci se těší moderátoři večera Gábina Goldová a Petr Brožík společně s kapelou KEKS a jejich hosty: Monikou Absolonovou, Petrem Kolářem, Blankou Šrůmovou a některými bývalými basáky a bubeníky kapely KEKS.


Nabídka možnosti dopravy z Benešovska do Prahy do Lucerny na Výroční koncert a zpět:  Individuální info a rezervace na telefonním čísle: 317 701 245. P - Bus Tour.


5. 4. 2011 od 15.00 odvysílá rádio Kiss rozhovor s Monikou Absolonovou, která je hostem KEKSU na narozeninovém koncertu. Třeba se dozvíte, co ještě nevíte....

Víkend s kapelou Keks na rádiu Blaník: O víkendu 2. 4. a 3. 4. se při povídání s Petrem a Štěpánem dozvíte mnoho informací o chystaném výročním koncertu v Lucerně. Dále si můžete poslechnout zajímavosti z historie i současnosti kapely a to vše od obou zakládajících členů kapely.


Tisková zpráva:

Praha, 14. 3. 2011

„Už brzy oslavíme našich třicet!“ řekl mně při jednom z našich rozhovorů Štěpán Kojan leader kapely KEKS. Z toho vyplývá, že na svůj narozeninový koncert 14. 4. v Lucerně

se celá kapela připravuje velice zodpovědně a návštěvníci se tedy mají na co těšit.

Koncert začíná v 19.00 hodin, předpokládaný konec je o půlnoci. První kdo přijde se svou gratulací kapele, bude Blanka Šrůmová, která svým 45minutovým blokem otevře narozeninovou jízdu kapely KEKS. Od 20.30 bude pódium už jen v režii oslavenců.

Tak jako na každé oslavě, se svými hudebními dárky budou přicházet během večera i další hosté – Monika Absolonová a Petr Kolář, mluveným slovem vás provedou večerem Gábina Goldová a moderátor mediálního partnera rádia Blaník.

Popřát kapele přijdou i bývalí členové KEKSu a další kamarádi.

Část dramaturgie je tedy odtajněna, další zůstává překvapením a věřte, je na co se těšit…

Ivana Babková, media&PB


Připravované rozhovory a pořady v rádiích:

31. 3. 2011 - rozhovor Ilji Kučery se Štěpánem Kojanem v pořadu Noční proud od 22:30 hodin na stanici Český rozhlas Regina.
10. 4. 2011 od 11:00 hodin uslyšíte Petra Dudíka v pořadu Host rádia Jizera.
 

Partneři koncertu:

Média:

Oblibeny.cz - MP3, muzika a videoklipy zdarma

 


Tisková zpráva:

Praha, 14. 2. 2011

14. dubna ve velkém sálu Lucerny se s vámi setkají KEKS na oslavě svých 30-tých narozenin.

Uslyšíte průřez celým repertoárem kapely – od těch nejstarších a možná, že trochu i zapomenutých skladbiček až po ty nejnovější a nejhranější pecky. A třeba tu i zazní premiérově i úplně horká novinka, která právě vzniká v umělecké dílně Štěpána Kojana.

Doufáme také, že vstřícné keksácké publikum uvítá náležitě i hosty kapely: Moniku Absolonovou, Petra Koláře a Blanku Šrůmovou.

Těšíme se s vámi na viděnou!

Ivana Babková, media&PB


Rozhovor redaktora Honzy Dobiáše se Štěpánem Kojanem najdete brzy na stránkách www.musicopen.cz


Vstupenky jsou k zakoupení v sítích  www.ticketportal.cz  a www.ticketpro.cz, vstupenky sítě Ticketpro můžete zakoupit v TIPSPORTU a ten je téměř všude :-)

Vybíráno z rozhovoru s Blankou Šrůmovou: 

Když už jsme u různých spoluprácí. Jak ses dostala ke skupině Keks?
Máme společného manažera, je to shoda okolností. Viděl nás hrát na Sázavafestu a vzal si mě pod svá rozepjatá křídla, pod kterými je i skupina Keks.
A co Lucerna? Keks se chystají v letošním roce do Lucerny což my vidíme jako dosti velkou záležitost. Tvá forma na účasti?
Mám se zúčastnit s kapelou jako host. Pozvání nás samozřejmě velmi těší.

Celý rozhovor s Blankou Šrůmovou, hostem narozeninového koncertu KEKSU najdete brzy na stránkách: www.darkgothic.cz , www.radiorebel.cz , www.beatzone.cz.

Jak víte, Blanka Šrůmová byla hostem na Vánočním koncertu KEKS a zazpívá i na Výročním koncertu. Dne 1. 2. 2011 budete mít možnost se jí zeptat na cokoli, třeba i na to, jak se těší na hostování na Výročním koncertu KEKSU. Sledujte Kultura 21 - chat s osobností Blankou Šrůmovou od 19.00 hodin http://www.kultura21.cz/

Dále dne 9. 3. 2011 bude Blanka Šrůmová hostem v pořadu Petra Korála Uši na rádiu Beat. Od 19.00. hod.

Tisková zpráva ( leden, 2011):

Všem, všem, všem!

Na narozeninový koncert kapely KEKS, který je pořádán pod záštitou kulturního odboru Magistrátu hl. města Prahy se mohou těšit všichni ti, kteří mají rádi hezké písničky a dobrou zábavu.

14. 4. 2011 v 19.00 hodin ve velkém sálu Lucerny oslaví  KEKSáci své 30-ti leté působení na hudební scéně.

KEKS byl založen v r. 1981 Petrem Dudíkem a Štěpánem Kojanem, takže začal hrát v době naprosté totality a plynule, bez jakéhokoli výpadku, se pohybuje na hudební scéně dodnes,

Kapela ve složení Štěpán Kojan – zpěv, kytary, Petr Dudík – zpěv, klávesy, Václav Šobíšek – baskytary a Václav Suchý – bicí, percussion, se chystá nabídnout návštěvníkům ty nejlepší skladby, které za 30 let vznikly.

Večer s KEKSem a jejich hosty bude určitě jeden z těch, na který nezapomene ani kapela ani návštěvníci.